Skujiņš triumfē vēsturiskā „Course de la Paix” velobrauciena kopvērtējumā

Lielisku panākumu svētdien izcīnījis Latvijas U 23 izlases un „Rietumu – Delfin” riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš triumfēja Čehijā notiekošajā „Course de la Paix” daudzdienu velobrauciena (UCI2.2) trešajā posmā un arī kopvērtējumā.

Šīs nedēļas nogalē Čehijas kalnos norisinājās „Course de la Paix”, jeb Miera
velobrauciens. Sportistiem, kuru vecums nepārsniedz 23 gadus, divu dienu laikā bija
jāveic divi etapi un prologs. Uz starta smagajā un tradīcijām bagātajā Miera
velobraucienā izgāja 125 riteņbraucēji no kontinentālajām komandām un
Nacionālajām U 23 izlasēm. Kā vieni no galvenajiem favorītiem velobraucienā bija
Dānijas Nacionālā izlase un „Leopard – Trek” komanda. Latvijas U23 izlasi
sacensībās pārstāvēja Toms Skujiņš, Krists Neilands, Pauls Zvirbulis, Krišjānis
Beitāns, Ivars Prokofjevs.

Pēc pirmās dienas, kurā sportisti sacentās prologā un grupas braucienā, labāko
desmitniekā kopvērtējumā atradās Toms Skujiņš, kurš izcīnīja astoto vietu prologā,
bet grupas braucienā finišēja ar vienādu laiku kā posma uzvarētājs Absjorns
Andersens no Dānijas.

Velobrauciena uzvarētāja liktenis noskaidrojās svētdien, kad velobrauciena dalībnieki
sacentās 150 kilometru garajā distancē. Pēdējā etapā dalībniekiem bija jāpievar virkne
garu kāpumu. Jau pirmajā kalnā peletons sadalījās vairākās mazākās grupiņās. Līderu
grupā atradās 35 riteņbraucēji, kuru vidū bija arī trīs latvieši –Toms Skujiņš, Krišjānis
Beitāns un Krists Neilands. No Latvijas sportistiem kā pirmais no līderu grupas atkrita
Neilands. Līdz pēdējam kāpumam vadošajā grupā retākas kļuva arī dāņu izlases
rindas. Sacensību pēdējie kilometri gāja pret kalnu. No līderu grupas atrauties izdevās
četriem sportistiem, kuru vidū bija arī Toms Skujiņš.

Kad līdz finiša līnijai bija atlikuši divi kilometri Toms veica vēl vienu izrāvienu un
ieguva vadību pār tuvākajiem sekotājiem. Pārsvaru latvietis prata nosargāt līdz pat
finišam un izcīnīja skaistu solo uzvaru, tuvāko sekotāju Luku Piberniku no Slovēnijas
apsteidzot par trijām sekundēm. Trešajā vietā ierindojās mājinieks Jans Hirts, no
Skujiņa atpaliekot astoņas sekundes.

45.vietā finišēja Krišjānis Beitāns, 60. smagajā etapā bija Ivars Prokofjevs, bet
Kristam Neilandam un Paulam Zvirbulim attiecīgi 107. un 108. pozīcija.

Pateicoties lieliskajai uzvarai pēdējā etapā, par velobrauciena kopvērtējuma
uzvarētāju kļuva „Rietumu –Delfin” Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš par 16
sekundēm pārspēja čehu Janu Hirtu. Krišjānis Beitāns velobraucienu pabeidza 44.
vietā, Ivaram Prokofjevam 59.vieta. Tikmēr Kristam Neilandam un Paulam Zvirbulim